KULLANICI KAYIT

Kullanıcı Kayıt Ekranında istenen bilgiler Vatandaşlık ve Nüfus İdaresi Başkanlığının hizmeti olarak sunulan TC Kimlik No Doğrulama sistemi üzerinden teyit edilmektedir.

İlgili doğrulama işlemi yapılamadığı durumlarda kullanıcıya "Kimlik Bilgileriniz Nüfus ve Vatandaşlık Dairesinin sağladığı servis üzerinden doğrulanamadı." hatası gösterilmektedir. Sizden istenen bilgileri tam olarak girdiğinize emin olunuz. Bilgiler girilirken fazla olarak girilen boşluk karakterlerinin sistemin bilgilerinizi doğrulamasına engel olduğu hususuna dikkat edilmelidir.

İlgili doğrulama yapılamaz ise Kimlik Bilgilerinizi burayı tıklayarak Vatandaşlık ve Nüfus İdaresi Başkanlığının sisteminden doğrulatmayı deneyiniz. Eğer ilgili bağlantıda doğrulatabiliyor iseniz sorunun çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aksi durumda Vatandaşlık ve Nüfus İdaresi Başkanlığı ile iletişime geçilmelidir.

Sisteme başarılı şekilde kayıt olduğunuzda tarafınıza aktivasyon e-postası gönderilecektir. Sistemin yoğunluğuna göre aktivasyon e-postasının gelmesi gecikebilmektedir. Başarılı bir kayıttan sonra tekrar kayıt olmaya çalışmayınız. Aktivasyon e-postasının gelmemesi durumunda tubitak.ibs@tubitak.gov.tr ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru süreci özgeçmiş oluşturulması ve bilgilerin doldurulması ile başlamaktadır. Özgeçmiş bilgileri doldurulduktan sonra ilgili ilanlara başvuru gerçekleştirilebilir.

Özgeçmiş bilgilerinin tamamının doldurulması zorlanmamaktadır. Yapılan başvurular oluşturulmuş özgeçmişinizde girdiğiniz veriler üzerinden değerlendirilirmektedir.

Sistemsel olarak sadece kullanıcının profil fotoğrafı yüklenmesi zorunlu kılınmıştır. Profil Fotoğrafı Özgeçmişten farklı olarak Profil sayfasında yüklenmelidir.

Bir başvuru yapıldıktan sonra, özgeçmişinizde yapılan değişiklikler başvurulan özgeçmişi değiştirmemektedir. Yapılan değişikliklerin etkin olabilmesi için başvurunun geri alınması ve güncellenen özgeçmişle yeniden başvurulması gerekmektedir.

ÖZGEÇMİŞ BELGELERİ

Özgeçmiş Bilgilerini doldururken sistem sizden ilgili evrakları yüklemenizi isteyecektir. Bu noktada sisteme yükleyeceğiniz dosyalarla ilgili olarak;
Profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz vesikalık fotoğraf JPEG ( .jpg ) formatında olmalıdır.
Nüfus cüzdan fotokopisi, sınav sonuç belgeleri, Not dökümü ( Transkript ), varsa diploma ve denklik belgeleri, sertifika ve eğitim belgeleri, çalışma belgesi ve hizmet dökümü PDF ( .pdf ) formatında olmalıdır.
Yüklenecek dosyaların boyutu 5 MB'tan büyük olmamalıdır.